Δευτέρα, 27 Φεβρουάριος, 2017
Home / Volley / Νίκη του Φοίνικα στο ντέρμπι νεανίδων του βόλεϊ.

Νίκη του Φοίνικα στο ντέρμπι νεανίδων του βόλεϊ.

Του Αντώνη Σολάρη

Το Σάββατο η ομάδα βόλεϊ νεανίδων του  Φοίνικα Σύρου νίκησε τον αξιόμαχο   ΑΣΕ Νεωρίου που ήταν τυπικά γηπεδούχος με 3-2 σετ. Το παιχνίδι είχε συγκλονιστική εξέλιξη αφού και οι δυο ομάδες προηγήθηκαν στα σετ όμως καμμιά δεν κατάφερε να το κερδίσει «καθαρά» και έτσι μοιραία οδηγήθηκαν στην ρουλέτα του τάι μπρέικ.  Εκεί τα κορίτσια του  Φοίνικας παρά το γεγονός ότι η Κολσούζογλου έπαιζε με διάστρεμα,  έφτασαν στη νίκη.  Ο αγώνας είχε διάρκεια 123 λεπτά!!

Τα σετ: 25-14, 19-25, 24-26, 25-22, 12-15.

Την Κυριακή το ΑΣΕ Νεωρίου νίκησε για το πρωτάθλημα Κορασίδων τη Β ομάδα του Φοίνικα Σύρου με 3-0 σετ.

About SPORTCYCLADES24

Το sportcyclades24 αποτελείται από μια Κυκλαδίτικη παρέα δημοσιογράφων με στόχο να προβάλλει τον αθλητισμό στις Κυκλάδες, χωρίς σκοπιμότητες, χωρίς εξαρτήσεις και παρεμβάσεις από τρίτους, που πολλές φορές προκαλούν την αλλοίωση της πραγματικής είδησης. Αλλάζουμε την αθλητική δημοσιογραφία, δίνουμε την "μπάλα" στις ομάδες και στους αληθινούς πρωταγωνιστές.

Check Also

Κακός Φοίνικας, έχασε με κάτω τα χέρια

Περίοδο κρίσης διανύει ο Φοίνικας… Του: Δημήτρη Ζολώτα Κακός και πάλι ο Φοίνικας, γνώρισε την ...