Παρασκευή, 23 Ιούνιος, 2017
Home / Ποδόσφαιρο / Διάφορα Τουρνουά (ποδόσφαιρο) / Στο 88΄ το κάρφωσε …η Ισιδώρα!
γκολ, Ισιδώρα Γρηγορίου

Στο 88΄ το κάρφωσε …η Ισιδώρα!

Δίκαιη η επικράτηση της σημερινής νίκης των Αμαζόνων, πρώτη εντός έδρα αναμέτρηση και άνετη νίκη με 4-0 επί της Γλυφάδας. Η ομάδα της Συριανής παίκτριας Ισιδώρας Γρηγορίου, μπήκε αποφασισμένη από την αρχή με ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, με πολλές τελικές και δυο γκολ από την Κοτσάκι και την Μήτκου, στο 22λεπτο και στο 25λεπτο αντίστοιχα και κάπου εκεί κρίθηκε θα λέγαμε και το παιχνίδι. Στο δεύτερο ημίχρονο λίγο πιο συντηρητικά και χαλαρά, υπήρχε το δοκάρι της Μήτκου και δυο γκολ στο τελευταίο 10λεπτο, στο 82λεπτο με την Μαλλισιώρα το 3-0 και στο 88λεπτο το 4-0 από την συριανή Ισιδώρα Γρηγορίου. Δεύτερη νίκη σε τρεις αγώνες στο πρωτάθλημα της Α΄ Εθνικής Γυναικών.

Δηλώσεις των προπονητών μετά το τέλος του αγώνα.

Γλυφάδα : Η ομάδα της Δράμας ήταν καλύτερη. Σε καμία στιγμή δεν ήμασταν ούτε στο 30% της απόδοσής μας σε αυτό που προσπαθούμε να φτιάξουμε φέτος. Ο στόχος της Γλυφάδας : είναι μια πολύ καινούργια με παίκτριες που είχαν να παίξουν πολλά χρόνια, θέλουμε κάθε Κυριακή να μπορούμε να παίζουμε καλό ποδόσφαιρο, να βγουν νέα παιδιά σε ηλικία ώστε να έχει και ένα μέλλον το ελληνικό ποδόσφαιρο.

Αμαζόνες (Σπύρος Φιλίππου) : Για το σημερινό παιχνίδι είχαμε να αντιμετωπίσουμε πέρα από την Γλυφάδα και την μεγάλη αποχή από επίσημα παιχνίδια, είχαμε να παίξουμε πάνω από 40 ημέρες γιατί είχαμε και το ρεπό μας. Καταφέραμε να μπούμε δυναμικά στο παιχνίδι και να επιβάλουμε τον ρυθμό μας. Το πρώτο γκολ μας απελευθέρωσε και μέχρι την λήξη του παιχνιδιού παρουσιάσαμε και καλό θέαμα. Στόχος μας είναι να εξελίσσουμε μεμονωμένα κάθε παίκτρια και να μπορέσουμε να φτάσουμε όσο πιο ψηλά και να κάνουμε την Δράμα από πλευράς μας γνωστή.