Τρίτη, 17 Οκτώβριος, 2017
Home / Ποδόσφαιρο / Θρίλερ στην Άνω Σύρο με δύσκολη νίκη του Πάγου

Θρίλερ στην Άνω Σύρο με δύσκολη νίκη του Πάγου

Θρίλερ στην Άνω Σύρο με δύσκολη νίκη του Πάγου…

Δύσκολη πρεμιέρα για τον Πάγο στο γήπεδο της Άνω Σύρου, με την ομάδα του Νίκου Βουτσίνου να παίρνει μια αγχωτική νίκη 2-1 απέναντι στην Σύρο 2002 για την 1η αγωνιστική. Η Συρος 2002 ευτύχησε να προηγηθεί στο 23ο λεπτό με γκολ που σημείωσε ο Κονδύλας, μετά από λάθος του Μάρκου Πρίντεζη. Ο Πάγος αν και είχε την υπεροχή στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, δυσκολεύτηκε πολύ, με την ισοφάριση να έρχεται στο 53΄με τον Αργυρό.

Στο 82 ήρθε η λύτρωση για την ομάδα του Πάγου με τον Αντώνη Μπαλόπιτα να γράφει το τελικό 2-1, μετά από κόρνερ του Αργυρού και καρφωτή κεφαλιά του τελευταίου.

Αργότερα θα ακολουθήσει φωτογραφικό άλμπουμ του Αντώνη Σολάρη και βίντεο με στιγμιότυπα του αγώνα από τον Βαγγέλη Μαραγκό.

Η Σύρος 2002 αναγκάστηκε στα τελευταία λεπτά του αγώνα να συνεχίσει με 10 ποδοσφαιριστές λόγω της αποβολής  του Φώσκολου.

Διαιτητής: Καλόγερας, βοηθοί: Ρούσσος Ι. Ι-Βαρθαλίτης

Σύρος 2002-Α.Ο Πάγου 1-2

Σύρος 2002 (Φωκάς): Μαρουδιάς, Βοππόπουλος, Μαρουδιάς, Δαλέζιος, Ανδρεαδάκης, Συριάνης, Λελάι Κ, Λελάι Μ, Σαγκινέτος, Κονδύλας, Ζερβάκης

Χριστόπουλος, Κουβέλης, Φώσκολος, Πρέκας, Χούλης, Καραμολέγκος, Κανακάρης

Πάγος (Βουτσίνος): Πρίντεζης, Μαυράκης, Αργυρός, Βαβουράκης, Φραγκιάς, Μπαλόπιτας, Φωτεινιάς, Τρόκα, Παράβαλος, Ρούσσος, Πρίντεζης Μ