Πέμπτη, 13 Δεκέμβριος, 2018
Αρχική / Basketball / Άνοιξε λογαριασμό στις νίκες ο Άρης Σύρου, 72-63 τον Περιστεριώνα Τήνου

Άνοιξε λογαριασμό στις νίκες ο Άρης Σύρου, 72-63 τον Περιστεριώνα Τήνου

Την πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της ΕΣΚ Κυκλάδων πανηγύρισαν το απόγευμα της Τετάρτης οι άνδρες του Άρη Σύρου, καθώς επικράτησαν με σκορ 72-63 του Περιστεριώνα Τήνου, σε παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό «Δημήτριος Βικέλας» της Σύρου.

Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο, κάνει ένα σπορ, γήπεδο μπάσκετ και παπούτσια
Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο (24-33), όπου οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν ακόμα και με διψήφια διαφορά, οι παίκτες του Αντώνη Βαρθαλίτη πραγματοποίησαν εξαιρετική τρίτη περίοδο, πήραν το προβάδισμα και το διατήρησαν μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.
Η εικόνα ίσως περιέχει: 2 άτομα, άτομα κάνουν σπορ και γήπεδο μπάσκετ
Μεγάλοι πρωταγωνιστές της νίκης αυτής ήταν οι Μηνάς Κόικας και Βαγγέλης Κουναλάκης που σημείωσαν από 17 πόντους, ενώ για την ομάδα της Τήνου κορυφαίοι ήταν οι Σιώτης και Κουτσουμπάκος με 20 και 16 πόντους αντίστοιχα.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-18, 11-15, 23-9, 25-21

ΑΡΗΣ ΣΥΡΟΥ: Πολίτης 7, Δάσκος 1, Σκιαδάς 8, Οικονομίδης 11, Δούκας 2, Κόικας 17, Κουναλάκης 17, Τσακίρης 9, Λοΐσιος, Ελ Μπαραγκέ, Γεωργαράς, Μαυροκέφαλος
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ: Παγανέλης 10, Μπινιάκου 8, Σιώτης 20, Κουτσουμπάκος 16, Πετρόπουλος 2, Δελατόλας 7, Τζες, Χατζίρης, Τριαντάφυλλος, Καμπέρι, Βιδάλης, Σπέντζαρης