ΠοδόσφαιροΤοπικό Ανδρών (ποδόσφαιρο)

Ισόπαλο το ντέρμπι της Σαντορίνης

Ισόπαλο 1-1 ολοκληρώθηκε το μεγάλο ντέρμπι της Σαντορίνης ανάμεσα σε Θύελλα Καμαρίου και Λάβα Εμπορείου για τον εξ αναβολής αγώνα της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Κυκλάδων.
Με το αποτέλεσμα αυτό η Θύελλα Καμαρίου έφτασε τους 30 βαθμούς στο πρωτάθλημα (σε 15 αγώνες), ενώ η ομάδα της Λάβας Εμπορείου έφτασε τους 25 βαθμούς έχοντας 2 παιχνίδια λιγότερα.
Στα αγωνιστικά οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 32ο λεπτό με τον Γιώργο Παραλίκη. Η ισοφάριση ήρθε στο 74ο λεπτό με κεφαλιά του Σπανού, φάση με την οποία διαμαρτύρονται έντονα οι φιλοξενούμενοι για φάουλ πάνω στον τερματοφύλακα Τσουκαλά, ο οποίος μάλιστα αποχώρησε (λίγα λεπτά αργότερα) τραυματίας από το παιχνίδι. Στην θέση του Τσουκαλά πέρασε ο Ανυφαντάκης. Αξίζει να τονιστεί πως οι παίκτες της Λάβας Εμπορείου, όπως σας ενημερώσαμε και νωρίτερα, ως ένδειξη διαμαρτυρίας για τα διαιτητικά σφυρίγματα σε αρκετά παιχνίδια της φετινής χρονιάς, προχώρησαν σε μια πρωτόγνωρη κίνηση, καθώς δεν χαιρέτησαν τους διαιτητές του αγώνα.
Θύελλα Καμαρίου-Λάβα Εμπορείου 1-1
Διακύμανση σκορ 0-1: Παραλίκης στο 36΄ 1-1: Σπανός στο 74΄
Θύελλα Καμαρίου (Μιχάλης): Ανδριόλας, Λυγνός, Δημητρακόπουλος (46′ Μπαλής), Μαντούσης, Σπανός, Φίλων, Μπρίτσα, Σέχου, Αρβανίτης, Δαβιλάς (46′ Σάμπα), Βλαβιανός (66′ Βουλγαράκης)
Λάβα Εμπορείου (Καντζέλης): Τσουκαλάς (83′ Ανυφαντάκης), Βλαβιανός, Βρενάγκρ, Κολιούσης, Νικολάου, Γατσέλος (85′ Κουκούλης), Παραλίκης, Κωνσταντίνου, Κελίδης, Σελιστάϊ (46′ Παναγιωτίδης), Στρατηγάκης