Παρασκευή, 19 Ιούλιος, 2019
Αρχική / Hot News / Νέοι: Μεγάλη νίκη στο φινάλε για την ΕΠΣ Κυκλάδων, 2-1 την ΕΠΣ Δωδεκανήσου!

Νέοι: Μεγάλη νίκη στο φινάλε για την ΕΠΣ Κυκλάδων, 2-1 την ΕΠΣ Δωδεκανήσου!

Πολύ μεγάλη νίκη πέτυχαν πριν από λίγα λεπτά οι Νέοι της ΕΠΣ Κυκλάδων, αφού επικράτησαν στην εκπνοή του αγώνα της ΕΠΣ Δωδεκανήσου με 2-1, κατακτώντας τους τρεις υπερπολύτιμους βαθμούς!

Του Άλεξ Γεωργαντά

Οι Κυκλαδίτες ποδοσφαιριστές μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο σημειώνοντας γκολ αρκετά νωρίς, μόλις στο 5ο λεπτό με τον Ευμορφόπουλο. Οι Δωδεκανήσιοι ισοφάρισαν στο 50′ με τον Κολόλι, ωστόσο στο φινάλε ο Σιμόπουλος πήρε την ομάδα του από τα χέρια και με γκολ, λίγα λεπτά πριν συμπληρωθούν τα 90′, έδωσε το χρυσό τρίποντο στην Μικτή μας ομάδα.

Το συγκρότημα του Γιώργου Μοστράτου έδειξε στο τέλος τα κατάλληλα ψυχικά αποθέματα και με γκολ του νεαρού ποδοσφαιριστή, κατάφερε να πάρει την πρώτη του νίκη στην πρεμιέρα του Τουρνουά.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

5′ Γκολ! Λάθος από τους αμυντικούς της ΕΠΣ Δωδεκανήσου, ο Ευμορφόπουλος του ΑΟ Πάγου το εκμεταλλεύτηκε και με πλασέ, σημείωσε έκανε το 0-1 για την ΕΠΣ Κυκλάδων!

11΄Σουτ του Κοντού έξω από την περιοχή, για την ΕΠΣ Δωδεκανήσου, στην αγκαλιά του κίπερ της ΕΠΣ Κυκλάδων.

25′ Πολύ καλή ευκαιρία για τα Δωδεκάνησα, ο Αναγνώστου πέρασε και τον Πανταζή, ωστόσο οι αμυντικοί των Μικτών μας, απομάκρυναν πάνω στη γραμμή.

2o ΗΜΙΧΡΟΝΟ

50′ Γκολ! Ο Κοντός βρέθηκε από αριστερά στην περιοχή της ΕΠΣ Κυκλάδων, σέντραρε και ο επερχόμενος Κολόλι έκανε την προβολή, σημειώνοντας το 1-1.

61′ Σουτ από τον Κότζα για την ΕΠΣ Δωδεκανήσου αρκετά άουτ.

64′ Απευθείας εκτέλεση από τον Χατζηκυριαζή, ο Πανταζής αν και εκτινάχθηκε η μπάλα πέρασε λίγο άουτ από την εστία του.

65′ Κόνζα σουτ έξω από την περιοχή του Πανταζή, στην αγκαλιά του κίπερ των Κυκλάδων.

67′ Τεράστια ευκαιρία για την ΕΠΣ Δωδεκανήσου. Ο Κολόλι βρέθηκε φάτσα με το τέρμα αλλά δεν κατάφερε να παραβιάσει την εστία του Πανταζή.

80′ Γκολ! Κόρνερ από την ΕΠΣ Κυκλάδων, ο Σιμόπουλος με κεφαλιά κάνει το 2-1 ξεσπώντας μαζί με τους υπόλοιπους σε έξαλλους πανηγυρισμούς!

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Βλουτέλης, με βοηθούς τους Μερτζεμέκη και Αβραμίδη.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΕΠΣ Δωδεκανήσου (Θεοδώρου): Ηλιός, Ζερβός, Παπασταματίου (60′ Σαλπιγκτίδης), Σταματούλας, Καραμανώλης, Κότζα, Κοντός, Μαγκούλας, Ρουτζιέρης, Αναγνώστου (53′ Χατζηκυριαζής), Κολόλι (Συρίμης – Κορνάρος)

Αναπληρωματικοί: Τρικοίλης,, Ορφανός, Μυξολούφης,

ΕΠΣ Κυκλάδων (Μοστράτος): Πανταζής, Μανδηλαράς, Πάπα, Κρεμυδάς, Γαληνός, Σκιαδάς, Διακογιάννης (47′ Χριστόπουλος), Ευμορφόπουλος (53′ Ξυδάκης), Σαρής, Λέκας, Γκούφας (Γούρνας – Σιμόπουλος)

Αναπληρωματικοί: Αρκουλής,, Λέκας Ι., Καραβέλας, Καλαβρός, Μπλάμο

Δείτε σε επανάληψη την αναμέτρηση, σε περιγραφή Βαγγέλη Μαραγκού.