Πέμπτη, 13 Δεκέμβριος, 2018
Αρχική / Hot News / Νίκη με ανατροπή για τον Παμμηλιακό, 1-2 τον ΑΠΣ Κύθου

Νίκη με ανατροπή για τον Παμμηλιακό, 1-2 τον ΑΠΣ Κύθου

Τις καλές του εμφανίσεις συνέχισε και σήμερα ο Παμμηλιακός, κόντρα στον αξιόμαχο ΑΠΣ Κύθνου. Οι τυπικά φιλοξενούμενοι επικράτησαν με 1-2, σε έναν αγώνα που είχε καλό ρυθμό και φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.

Του Άλεξ Γεωργαντά

Το συγκρότημα του κ. Καραγιαννόπουλου μπόρεσε να βρει λύσεις στον επιθετικό τομέα αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ. Ισορρόπησε το παιχνίδι μετά την ψυχρολουσία του 24ου λεπτού και το γκολ που δέχθηκε από τον Μπιζικούκη.

Από την άλλη ο ΑΠΣ Κύθνου, ο γνωστός ξενιτεμένος των Κυκλαδίτικων γηπέδων, «κατάφερε» να αγωνιστεί σε ακόμα ένα ματς. Και λέμε κατάφερε διότι αυτή την φορά έπαιξε σαν γηπεδούχος στην έδρα του Παμμηλιακού, ενώ συμπλήρωσε 13 παρουσίες στην αποστολή, με 12 ποδοσφαιριστές και έναν παράγοντα της ομάδας, τον Αντ. Λαρεντζάκη, ο οποίος προσφέρθηκε να προσφέρει τις υπηρεσίες του, αν και 48.. ετών.

Στα του αγώνα και μετά το 0-1 του ΑΠΣ Κύθνου ήρθε η ισοφάριση από τον Παμμηλιακό στο 32′, ενώ η ανατροπή πραγματοποιήθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου πάλι με τον ίδιο παίκτη.

Στο 75′ ο ΑΠΣ Κύθνου ακούμπησε την ισοφάριση, ωστόσο το σουτ του Κούτσι τράνταξε το δοκάρι του Ανυφαντάκη.

Διαιτητής του αγώνα Μαθιουδάκης Γ.Θ. με βοηθούς τους Κουλακιώτη και Μαθιουδάκη Γ.Α.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΠΣ Κύθνου: Γκούμας, Γονίδης Νικ. (77′ Λαρεντζάκης Αντ.), Λαρεντζάκης Φ., Γαρδεράκης, Γονιδάκης (57′ Τεσπα), Κ.Ψαρράς, Γονιδάκης Κ., Λεβέντης, Ηλιού, Κούτσι, Μπιζικούκης.

Παμμηλιακός (Καραγιαννόπουλος): Ανυφαντάκης, Σοσόλι Α., Δρύλης, Σιδερής Στ, Κουρέλης (46 Μαυρογιάννης Α.), Αθανάσοφ, Σιδερής Α., Σάντα (57′ Τσιριγιωτάκης), Καμακάρης (85′ Ζούλιας), Παπαδημητρίου. Σοσόλι Ντ. (86′ Μαυρογιάννης Γ.)