Δευτέρα, 23 Απρίλιος, 2018
Αρχική / Ποδόσφαιρο / Άνετη επικράτηση στη Μήλο ο Πανναξιακός

Άνετη επικράτηση στη Μήλο ο Πανναξιακός

Άνετη επικράτηση στη Μήλο ο Πανναξιακός…

Με τους τρεις βαθμούς στις αποσκευές του επιστρέφει στη βάση του ο Πανναξιακός, αφού στον αγώνα που διεξήχθη απόψε το πρωί, επικράτησε στο Δημοτικό Στάδιο της Μήλου του Παμμηλιακού με 0-4.

ΑΝΩΤΕΡΟΣ Ο ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ

Οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν πιο αποφασισμένοι έναντι των αντιπάλων τους, ενώ εκμεταλλεύτηκαν στο ακέραιο τις ευκαιρίες που τους δόθηκαν. Από την άλλη ο Παμμηλιακός δυσκολεύτηκε να βρει χώρους προς τα καρέ του Τσαϊλάκη, σε μία αναμέτρηση που ουσιαστικά δεν τους «βγήκε» από τα πρώτα λεπτά. Βέβαια ο Πανναξιακός θα μπορούσε να έχει πετύχει ακόμα ένα τέρμα εάν ο Πιτταράς στο 12′, δεν έστελνε τη μπάλα στο δοκάρι από τα 11 μέτρα, ενώ η ομάδα της Μήλου ζήτησε και αυτή με τη σειρά της πέναλτι στο 5ο λεπτό, χωρίς ωστόσο ο ρέφερι του αγώνα να καταλογίσει την εσχάτη των ποινών.

ΤΑ ΓΚΟΛ

Ο Πανναξιακός άνοιξε το σκορ στο 24’ (0-1) με τον Καράι, αποτέλεσμα το οποίο οδηγήθηκαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη με αυτογκόλ του Κυρίτση στο 48’ η ομάδα της Νάξου πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων, ενώ δύο λεπτά αργότερα (50’) ο Λίκα τριπλασίασε τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους.

Τέλος ο Μπονιάκος στο 59’ διαμόρφωσε το τελικό 0-4 για την ομάδα του, η οποία βρίσκεται πλέον στη 2η θέση της βαθμολογίας με 10 βαθμούς και έναν αγώνα περισσότερο από τον Παμμηλιακό που παρέμεινε στους 7.

Ενός λεπτού σιγή

Ενός λεπτού σιγή κρατήθηκε λίγο πριν την έναρξη της αναμέτρησης στη μνήμη της μητέρας του Ενωσιακού μας προπονητή Γιώργου Μοστράτου, Δήμητρας, μετά από απόφαση της ΕΠΣ Κυκλάδων, κάτι βέβαια που θα γίνει σε όλους τους αγώνες του διημέρου.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Μαθιουδάκης Γ. Θ. με βοηθούς τους Κουλακιώτη και Μαθιουδάκη Γ.Α.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Παμμηλιακός (Μάλης): Ανυφαντάκης, Λιβάνιος, Νάκας (46’ Σοσολι Π.), Σιδέρης (53’ Καμακάρης Μ.), Κυρίτσης, Σοσόλι Α. (75’ Μητακίδης), Μπεκογιάννης, Τσιριγωτάκης, Καμακάρης Β. (63’ Λικάι), Παπαδημητρίου, Σιδερης

Αναπληρωματικοί:, Μαυρογιάννης, Κουρελης, Ζουλιας

Πανναξιακός (Προμπονάς): Τσαϊλάκης, Καράι, Παπανικολάου, Χαμηλοθώρης (75’ Μοσχονάς), Κωτσαρής, Λίκα, Πιτταράς (78’ Ζανός), Μπονιάκος, Σέμε, Κρητικός, Ανεβλαβής