Πέμπτη, 17 Ιανουάριος, 2019
Αρχική / Hot News / Άσπρισε το γήπεδο από το χαλάζι στη Σαντορίνη!

Άσπρισε το γήπεδο από το χαλάζι στη Σαντορίνη!

Απίστευτες εικόνες έρχονται αυτή την ώρα από το νησί της Σαντορίνης και τον αγώνα που ολοκληρώθηκε αρκετή ώρα πριν μεταξύ του ΑΟ Καρτεράδου και του Πανναξιακού.

Του Άλεξ Γεωργαντά

Από το 28ο λεπτό και μετά και ενώ ο Πανναξιακός ήταν μπροστά στο σκορ με 0-1 (το ματς ολοκληρώθηκε με 0-4), άρχισαν να κάνουν την εμφάνισή τους οι πρώτες σταγόνες βροχής.

Σε λίγα λεπτά και ενώ ο αγώνας παιζόταν κανονικά αυτό που επακολούθησε δεν περιγράφεται, με την έντονη χαλαζόπτωση και εν συνεχεία την βροχή, να μετατρέπουν τον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου σε.. λευκό τοπίο.

Οι συνθήκες για να παιχτεί ποδόσφαιρο ήταν αντίξοες, ωστόσο ο κ. Ελευθεριάδης με τους βοηθούς τους έκριναν πως δεν υπήρχε λόγος να σταματήσει ο αγώνας, αν και την ίδια ώρα επικρατούσε θεομηνία.

Το περιστατικό αυτό δεν είναι και το συνηθέστερο στα νησιά των Κυκλάδων και σίγουρα δεν ενδεικνύεται ώστε να παιχθεί ποδόσφαιρο..