Τρίτη, 25 Σεπτέμβριος, 2018
Αρχική / Volley / Peiratiko.net / Δίκαιη επικράτηση των Παγκορασίδων ΑΟ Πάρου (Βίντεο)

Δίκαιη επικράτηση των Παγκορασίδων ΑΟ Πάρου (Βίντεο)

Με 3-0 σετ επικράτησαν οι παγκορασίδες του ΑΟ Πάρου επί του Πανναξιακού, σε ένα όμορφο παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες, στο κλειστό της Μάρπησσας. Οι γηπεδούχες έφτασαν δίκαια στη νίκη απέναντι στο αξιόμαχο σύνολο του Βασίλη Τσιουπλή, που πάλεψε στο δεύτερο και στο τρίτο σετ, ωστόσο τα έχασε στις λεπτομέρειες.

Στο πρώτο σετ του αγώνα η ομάδα της Μαρίας Λαχταρίδου εμφανίστηκε πιο αποφασιστική και πήρε από νωρίς διαφορά ασφαλείας, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 25-15. Στη συνέχεια ο Πανναξιακός αντέδρασε θετικά και ήταν μπροστά στο σκορ σε μεγάλο διάστημα, όμως στο τέλος έχασε κάποιους κρίσιμους πόντους και ηττήθηκε με 25-22. Στο τρίτο και τελευταίο σετ οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο πόντο, με νικητή και πάλι τον ΑΟ Πάρου στις λεπτομέρειες με 25-20.