Πέμπτη, 20 Σεπτέμβριος, 2018
Αρχική / Ποδόσφαιρο / Επιβλητική νίκη του Α.Π.Σ Κύθνου επί του Μαρπησσαϊκού

Επιβλητική νίκη του Α.Π.Σ Κύθνου επί του Μαρπησσαϊκού

Για τον 2ο όμιλο της πρώτης κατηγορίας των Κυκλάδων η γηπεδούχος ομάδα του ΑΠΣ Κύθνου επικράτησε με το τελικό σκορ 4-1 επί του Μαρπησαικού , το σκορ άνοιξε στο 37ο λεπτό ο Μπιζικούκης κάνοντας το 1-0, το δεύτερο τέρμα πέτυχε ο Δανιήλ στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 55ο λεπτό, ενώ  το τρίτο τέρμα πέτυχαν  οι γηπεδούχοι στο 65 με τον Ηλιου.

Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το γκόλ της τιμής στο 90ο λεπτό με σκόρερ τον Κορρέ ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα ο ψαράς με πέναλτι έγραψε το τελικό 4-1

Μεγάλος ενθουσιασμός επικρατεί  στην ομάδα  των Δυτικών Κυκλάδων έπειτα απο αυτή  την μεγάλη νίκη

Α.Π.Σ ΚΥΘΝΟΥ   Γκριέλας, Λεβαντής,Βιτάλης,(Λαρεντζάκης.Φ 61′) Φιλιππαίος, Τσιρδίμος, Ψαράς Γονιδάκης,(Λαρεντζάκης.Ι 85′)  Δανιήλ, Ήλιου, Μπιζικούκης, ν Γονίδης.Θ,(Γονίδης.Ν)

ΜΑΡΠΗΣΣΑΙΚΟΣ  Τζανακόπουλος.Γ, Qose,(Ζουμής 46′) Παπαδόπουλος, Γεμελιάρης. Γ,(Μανιώτης 84′) Γεμελιάρης.Ν Κορρές Κρητικός.Δ Κρητικός .Ε Vrapi  Εsaj Tζανακόπουλος.Κ(Αποστολόπουλος85′)