Κυριακή, 16 Δεκέμβριος, 2018
Αρχική / Hot News / Φιλική ισοπαλία σε ωραίο παιχνίδι (Φωτο)

Φιλική ισοπαλία σε ωραίο παιχνίδι (Φωτο)

Φιλική ισοπαλία σε ωραίο παιχνίδι (Φωτο)….

Την ευκαιρία να αναμετρηθούν σε φιλικό παιχνίδι είχαν σήμερα οι Άνω Μερά Μυκόνου και Α.Ο Πάγος. Οι δυο ομάδες μετά από ωραίο και χορταστικό παιχνίδι, αναδείχτηκαν ισόπαλες 2-2.

Το σκορ άνοιξε στο 20΄ λεπτό για τους γηπεδούχους ο Χουσελάς. Η ισοφάριση του Πάγου ήρθε στο 27ο λεπτό με τον Ηλία Χαλκιά. Το 2-1 του Πάγου έγινε ξανά με τον ίδιο παίκτη στο 35ο λεπτό, σκορ με το οποίο πήγαν οι δυο ομάδες στα αποδυτήρια του ημιχρόνου.

Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε στο 85΄ξανά ο Χουσελάς για το τελικό 2-2.

Η ομάδα του Νίκου Βουτσίνου ταξίδεψε στη Μύκονο χωρίς τέσσερις πολύτιμους αθλητές, καθώς απουσίασαν οι Κυριάκος Μανουδάκης, Κυριάκος Σαμιωτάκης, Γιάννης Αργυρός και  Μαϊπας Σπύρος. Ο Συριανός τεχνικός έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος, βλέποντας την ομάδα του να παίζει πολύ καλό ποδόσφαιρο απέναντι σε μια πολύ δυνατή ομάδα.

Από την άλλη πλευρά και ο Χρήστος Πελέκης είχε απουσίες, καθώς ξεκούρασε αρκετούς αθλητές (8 στον αριθμό) που είχαν πάρει χρόνο συμμετοχής στους αγώνες σε Τήνο (ΠΑΣ) και Μύκονο (Α.Ο.Μ). Η Ανώ Μερά πλέον, κάθε ημέρα που περνάει, αρχίσει και αποκτά ομοιογένεια στο παιχνίδι της, κάτι που ήθελε εξ αρχής ο Χρήστος Πελέκης.

Άνω Μερά-Α.Ο Πάγου 2-2

Διαιτητής: Κουκά

Άνω Μερά (Πελέκης Χ): Τζάβρας, Μοχάμετ, Δήμα, Χατζάκος, Καραϊνδρος, Κοφοκώτσιος, Παπαδάκης, Ουζούνογλου, Κουντουράς, Ζάρκος, Χουσελάς

Χρόνο συμμετοχής πήραν και οι: Ραϊσης, Καρφαρίδας και Τουρέ

Α..Ο Πάγου (Βουτσίνος Ν): Πρίντεζης, Μαυράκης, Μαρουδιάς, Βουτσίνος, Βαβουράκης, Μπαλόπητας, Σκορδίλης, Ντόγος, Μουλίδης, Χαλκιάς, Πρίντεζης

Επίσης έπαιξαν και οι: Γεράρδης, Βελέντζας, Παπούδης, Ρούσσος Κ, Μαρουδιάς Ν, Δαλέζιος Μ, Πιταούλης