Σάββατο, 20 Απρίλιος, 2019
Αρχική / Basketball / Φωτορεπορτάζ του αγώνα κορασίδων Α.Ο Ερμούπολης – Α.Ο Άνδρου

Φωτορεπορτάζ του αγώνα κορασίδων Α.Ο Ερμούπολης – Α.Ο Άνδρου

Στην Α αίθουσα του Αθλητικού Κέντρου «Δημήτρης Βικέλας» διεξήχθη την Κυριακή το πρωί ο αγώνας ντέρμπι του 1ου Ομίλου μπάσκετ κορασίδων μεταξύ του Α.Ο Ερμούπολης  και του Α.Ο Άνδρου.

Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός αφού οι φιλοξενούμενες ξεκίνησαν στο πρώτο δεκάλεπτο δυνατά και προηγήθηκαν 4-11 στην συνέχεια όμως  είχαν την ατυχία να χάσουν από τραυματισμό την Κλέα Κούρτη και αυτό ίσως επηρέασε όλη την ομάδα που στο 2ο και 3ο  10λεπτο έμειναν πίσω στο σκορ.

Στο 4ο 10λεπτο οι φιλοξενούμενες έκαναν φιλότιμες προσπάθειες να πλησιάσουν προκειμένου να διατηρήσουν την διαφορά των 6 πόντων του 1ου αγώνα όμως τα κορίτσια του Α.Ο Ερμούπολης κράτησαν τη νίκη και κάλυψαν την διαφορά γι αυτό πανηγύρισαν έξαλλα.