Σάββατο, 20 Απρίλιος, 2019
Αρχική / Basketball / Ήττα για τους έφηβους του Άρη Σύρου στην Τήνο

Ήττα για τους έφηβους του Άρη Σύρου στην Τήνο

Την ήττα με σκορ 68-41 γνώρισαν οι έφηβοι του Άρη Σύρου από τον Περιστεριώνα Τήνου, σε παιχνίδι του πρωταθλήματος της ΕΣΚ Κυκλάδων που πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Κυριακής στο κλειστό της Τήνου.
Μετά το πολύ κακό ξεκίνημα στο πρώτο δεκάλεπτο, όπου οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 16-2, οι παίκτες του Αντώνη Βαρθαλίτη έδειξαν καλό πρόσωπο στο 2ο δεκάλεπτο με αποτέλεσμα να «ροκανίσουν» την διαφορά και το σκορ του ημιχρόνου να διαμορφωθεί στο 29-21.
Ωστόσο το κακό πρόσωπο επανήλθε στο 3ο δεκάλεπτο, με πολλά και επιπόλαια λάθη και αστοχία στην επίθεση, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι του Αντώνη Βιδάλη να αυξήσουν την διαφορά και να φτάσουν εύκολα στη νίκη.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-2, 13-19, 22-10, 17-10
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΝΑΣ (Βιδάλης): Ανταλής 8, Μπινιάκου 8, Παγανέλης 12, Καμπέρι 9, Σπέντζαρης 3, Χατζίρης 1, Τριανταφύλλου 11, Μπον, Μαρκουίζος, Πετρόπουλος 12, Τζες 4, Πόντης
ΑΡΗΣ ΣΥΡΟΥ (Βαρθαλίτης): Χατζαντώνης 10, Δάσκος 3, Καπέλλας, Μόρκος, Λημναίος 6, Νταβελάκης, Βαμβακούσης 6, Κολσούζογλου 16