Παρασκευή, 15 Δεκέμβριος, 2017
Αρχική / Ποδόσφαιρο / Καλή εμφάνιση και δεύτερη νίκη για τον Α.Σ Ίου (Φωτο)

Καλή εμφάνιση και δεύτερη νίκη για τον Α.Σ Ίου (Φωτο)

Καλή εμφάνιση και νίκη για τον Α.Σ Ίου (Φωτο)…

Την δεύτερη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα πήρε ο Α.Σ Ίου, καθώς χθες για την 6η αγωνιστική του Γ ομίλου, επικράτησε 3-2 του ΠΑΣ Νάξου.

Το σκορ «άνοιξε» ο Κώνστας στο 11ο λεπτό για τους γηπεδούχους, που διπλασίασαν τα τέρματα τους στο 26΄ με τον Στράκα.

Στις αρχές του Β μέρους, η ομάδα της Νάξου μπήκε ξανά στο παιχνίδι, με τον Νίκο Παντελαίο να μειώνει σε 2-1 στο 68΄.

Στο 85΄ οι γηπεδούχοι σφράγισαν τη νίκη στο 85ο λεπτό με γκολ του Νομικού. Ο ΠΑΣ Νάξου το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις (92΄) ξανά με τον Νίκο Παντελαίο.