Πέμπτη, 13 Δεκέμβριος, 2018
Αρχική / Hot News / Μεγάλο διπλό για τον Παμμηλιακό στη Πάρο, 0-2 τον Μαρπησσαϊκό

Μεγάλο διπλό για τον Παμμηλιακό στη Πάρο, 0-2 τον Μαρπησσαϊκό

Νίκη που τον διατηρεί στις πρώτες θέσεις της βαθμολογικής κατάταξης του 2ου Ομίλου, πήρε ο Παμμηλιακός κόντρα στον Μαρπησσαϊκό απόψε το απόγευμα. Τελικό σκορ στο γήπεδο του Αρχίλοχου, 0-2 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Του Άλεξ Γεωργαντά

Λίγο πριν την σέντρα στο γήπεδο του Αρχίλοχου

ΜΑΡΠΗΣΣΑΪΚΟΣ – ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ λίγα δεύτερα πριν από την σέντρα.

Gepostet von Arthografos.gr am Samstag, 8. Dezember 2018

Η ομάδα της Μήλου κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που τις παρουσιάστηκαν, ειδικά στο πρώτο μέρος. Ένα πρώτο ημίχρονο που παίχτηκε η κύρια δράση της αναμέτρησης, με την επανάληψη να παίρνει τυπικό χαρακτήρα.

Το συγκρότημα του κ. Καραγιαννόπουλου άνοιξε νωρίς – νωρίς το σκορ, μόλις στο 9ο λεπτό με τον Καμακάρη. Ο Μαρπησσαϊκός ομάδα που δεν παρατάει ποτέ κανένα παιχνίδι, ανεξαρτήτου αποτελέσματος, δεν κλείστηκε στα καρέ της, παρά την ψυχρολουσία. Έψαξε το γκολ στην συνέχεια και θα μπορούσε να το είχε πετύχει, εάν ευστοχούσε από την γραμμή των έντεκα μέτρων στο 39′ ο Ραπτάκης και την μεγάλη απόκρουση του Μιχάλη Ανυφαντάκη.

Το χαμένο πένανλτι ήταν το πρώτο δυσάρεστο για τους γηπεδούχους, διότι μετά από 4 λεπτά και συγκεκριμένα στο 43′, βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2 τέρματα, χάρη στο γκολ που βρήκε ο Παμμηλιακός με τον Αντώνη Μαυρογιάννη.

Ο ρυθμός στην επανάληψη δεν άλλαξε ιδιαίτερα. Ο Μαρπησσαϊκός προσπάθησε να βρει το γκολ της μείωσης, ώστε να ξαναμπεί στο παιχνίδι, ωστόσο ο Ανυφαντάκης βρέθηκε για ακόμα ένα παιχνίδι σε εξαιρετική ημέρα, κρατώντας το μηδέν στην εστία του.