Τετάρτη, 19 Ιούνιος, 2019
Αρχική / Basketball / Νίκη στο καλάθι για την ΑΕ Σαντορίνης

Νίκη στο καλάθι για την ΑΕ Σαντορίνης

Η ΑΕ Σαντορίνης μπήκε με το δεξί στους αγώνες του νέου χρόνου κερδίζοντας στο ΔΑΠΠΟΣ την ανταγωνιστική ομάδα του ΑΜΕΣ Μαρπησσαϊκού για το πρωτάθλημα εφήβων της ΕΣΚ Κυκλάδων. Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με βραχεία κεφαλή  25-26. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να να ισοφαρίσουν και να προηγηθούν παίρνοντας μια πολύτιμη για τη συνέχεια νίκη.

Δεκάλεπτα: Α 17-14, Β 08-12 (ημίχρονο 25-26)
Γ 13-11, Δ 17-15

Τελικό σκορ 55-52
Νικήτρια ομάδα : ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : Α) Γαβαλάς Μ Β ) Ποιμενίδης Δ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ:Δεληβογιατζή  – Σκαρμούτσου -Διαμαντόπουλος