Αρχική / Basketball / Νίκη του Α.Ο Ερμούπολης στο ντέρμπι με τον Α.Ο Άνδρου (φωτό)

Νίκη του Α.Ο Ερμούπολης στο ντέρμπι με τον Α.Ο Άνδρου (φωτό)

Για τον 1ο Όμιλο του Πρωταθλήματος μπάσκετ Κορασίδων Κυκλάδων ο Α.Ο Ερμούπολης νίκησε τον Α.Ο Άνδρου με σκορ 58-48.  Στην Α΄αίθουσα του ΑΚΔ Σύρου  – Ερμούπολης  μετά από συναρπαστικό αγώνα που ξεκίνησε ευνοϊκά για τα κορίτσια του Α.Ο Άνδρου που προηγήθηκαν στο πρώτο 10λεπτο με 4-11 έχοντας και την συμπαράσταση αρκετών γονέων και φίλων.

Στο δεύτερο 10λεπτο ο ΑΟ Ερμούπολης έκανε ένα επί μέρους  20-10 και το ημίχρονο έκλεισε με 24-21.

Στο 3ο δεκάλεπτο η διαφορά μεγάλωσε και στο 40 παρά την προσπάθεια που κατέβαλαν οι φιλοξενούμενες και μάλιστα χωρίς τον προπονητή τους η νίκη κατέληξε στην ομάδα του Α.Ο Ερμούπολης που πανηγυρίστηκε έντονα από όλη την ομάδα δείγμα της έντασης της προσπάθειας και της σημασία της.

Α.Ο Ερμούπολης – Α.Ο Άνδρου 58-48  (4-11, 20-10, 19-08, 15-19)