ΠοδόσφαιροΤοπικό Ανδρών (ποδόσφαιρο)

Πέρασε από την Σέριφο και ανέβηκε κορυφή ο Α.Ο Πάρου (Βίντεο)

Πέρασε από την Σέριφο και ανέβηκε κορυφή ο Α.Ο Πάρου (Βίντεο)…

Νικηφόρα ξεκίνησε τους αγώνες της Β φάσης ο Α.Ο Πάρου, καθώς επικράτησε 2-1 του αξιόμαχου φέτος Α.Ο Σερίφου για την 1η αγωνιστική του Α ομίλου.

Δείτε την βαθμολογία του Α ομίλου ΕΔΩ

Το πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού ανήκε στον ΑΟ Πάρου, ο οποίος ξεκίνησε δυναμικά το ματς, με αποτέλεσμα να προηγηθεί μόλις στο 10ο λεπτό, με τέρμα του Πρίνα. Το συγκρότημα του κ. Τριανταφυλλάκου ευτύχησε να διπλασιάσει τα τέρματά του έντεκα λεπτά αργότερα(21′), με σκόρερ τον Γιαννούλη, θέτοντας γερές βάσεις για μια σπουδαία εκτός έδρας νίκη.

Το δεύτερο μέρος κύλησε με αρκετές φάσεις μπροστά από τα καρέ των δύο ομάδων, με τον γηπεδούχο ΑΟ Σερίφου να καταφέρνει εντέλει τη μείωση του σκορ σε 2-1 στην εκπνοή του αγώνα, με γκολ που σημείωσε ο Παππάς.

Εκατέρωθεν αποβολές

Στο 91ο λεπτό της αναμέτρησης, ο διαιτητής κ. Αγγέλου απέβαλε με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον ποδοσφαιριστή των γηπεδούχων, Ρεβίνθη Κ., ενώ μετά τη λήξη του παιχνιδιού, αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο παίκτης του ΑΟ Πάρου, Καραφυλλάκης, διότι προέβει σε άσεμνες χειρονομίες κατά των φιλάθλων του ΑΟ Σερίφου.

Α.Ο Σερίφου-Α.Ο Πάρου 1-2

Η διακύμανση του σκορ:

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Αγγέλου, με βοηθούς τους Ρούσσο Γ. και Αντωνάκη

ΑΟ Σερίφου (Ράμπιας): Γούναρης, Μποφίλιος Σ., Μονομβάσιος, Ρεβίνθης Ν., Γεροντάρης(88′ Τσελάμη), Βαλσαμάκης Α.(81′ Βαλσαμάκης Κ.), Μποφίλιος Γ.(81′ Χρυσολωράς), Μαγουλάς(92′ Γαβάκης), Βαλσαμάκης Κ., Ρεβίνθης Κ., Παππάς

ΑΟ Πάρου (Τριανταφυλλάκος): Χανιώτης, Καντιώτης(83′ Κληρονόμος), Μπαρδάνης(46′ Βλάκας), Καραφυλάκης, Πρίνα(66′ Ζουράτι), Τσούκε, Γιαννούλης, Γαβαλάς(88′ Γκιόκα), Παπαθεοδώρου, Τριανταφυλλίδης, Γιουρζίδης

Στοιχεία αγώνα από: arthografos.gr

Δείτε από ερασιτεχνική λήψη το 1ο γκολ του Πρίνα, με το οποίο η ομάδα της Πάρου άνοιξε το σκορ…