Πέμπτη, 17 Ιανουάριος, 2019
Αρχική / Basketball / «Ποδαρικό» με νίκη ο Περιστεριώνας, αύριο η «ρεβάνς»

«Ποδαρικό» με νίκη ο Περιστεριώνας, αύριο η «ρεβάνς»

Η ομάδα γυναικών του  ΤΑΚ Περιστεριώνα νίκησε με 55-44 την ομάδα του Α.Ο Πάρου στο πρώτο αγώνα που θα δώσουν οι δυο ομάδες στην Β΄αίθουσα του ΑΚΔ Σύρου – Ερμούπολης . Για οικονομικούς λόγους   προτίμησαν να παίξουν στην Σύρο το πρώτο παιχνίδι με γηπεδούχο τον Α.Ο Πάρου και αύριο το πρωί το δεύτερο με γηπεδούχο τον ΤΑΚ  Περιστεριώνα αφού τον χειμώνα δεν υπάρχει δυνατότητα απευθείας ακτοπλοϊκής σύνδεσης μεταξύ των δυο νησιών.

Ο αγώνας ξεκίνησε με μικρή καθυστέρηση λόγω της αργοπορημένης άφιξης της Παριανής ομάδας στο γήπεδο που λόγω της βροχής έσταζε και ο διαιτητής Μάκης Μαρουδιάς στα κενά διαστήματα του αγώνα σφουγγάριζε το πάτωμα μη συμβεί κάποιος τραυματισμός στα κορίτσια!!!!!!! ευτυχώς που βρέθηκε ένας μικρός εθελοντής και ανέλαβε ευχαρίστως να βοηθήσει την κατάσταση.

Οι παίκτριες του ΤΑΚ Περιστεριώνα πήραν στο πρώτο ημίχρονο μια διαφορά 11 πόντων την οποία διατήρησαν μέχρι το τέλος αφού στο δεύτερο ημίχρονο οι γυναίκες της Πάρου ισορρόπησαν το παιχνίδι.

Τα δεκάλεπτα ήταν 11-20,11-13, 13-13.9-9.