Δευτέρα, 21 Μάιος, 2018
Αρχική / Ποδόσφαιρο / Πρωτιά για τον Α.Ο Πάρου στον Β Όμιλο της ΕΠΣΚ μετά την νίκη επί του Α.Π.Σ Κύθνου

Πρωτιά για τον Α.Ο Πάρου στον Β Όμιλο της ΕΠΣΚ μετά την νίκη επί του Α.Π.Σ Κύθνου

Για  την 10η Αγωνιστική του Β ομίλου της Α κατηγορίας  των Κυκλάδων  στο Δημοτικό Στάδιο Πάρου, η Γηπεδούχος ομάδα επικράτησε με το ευρύ σκορ 4-1  επί του ΑΠΣ Κύθνου.

Το σκορ  άνοιξε μόλις στο 3’ με αυτογκόλ ο Μπιζικούκης ήταν μοιραίος όμως του αγωνα,  μιας και ο συγκεκριμένος  ποδοσφαιριστής με δεύτερη κίτρινη κάρτα αποβλήθηκε στο 44’,   το 1-1 έγινε  επίσης με αυτογκόλ, ο Μπαρδάνης   έφερε το παιχνίδι στα ίσα 10 λεπτά αργότερα , οι  παίκτες του Α.Ο Πάρου πήραν κεφάλι στο παιχνίδι με τον Παπαθεοδώρου κάνοντας το 2-1, όπου  ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Οι Γηπεδούχοι και στο Β ημίχρονο ευτύχησαν να πετύχουν τέρμα γρήγορα με τον Zgurati  στο 50΄

Και με τον  έμπειρο Σταύρο Κληρονόμο στο 87′  να εδραιώνουν  την νίκη στο παιχνίδι αυτό.

Α.Ο ΠΑΡΟΥ  Χαριστός, Καντιώτης, Μπαρδάνης, Γκιόκα, Zgurati(Τσόκα 69’), Τσούκε, Prina(κούτσα 86’), Γαβαλάς, Παπαθεοδώρου( Ρούσσος 77’) , Γιαννούλης(Κληρονόμος46’), Γιουρτζίδης

Α.Π.Σ ΚΥΘΝΟΥ  Λεβαντής(Γκριέλας70’), Λαρεντζάκης.Π, Γονίδης.Θ, Ψαρράς, Τσιρδήμος(Μανωλήκας 46’) Μπιζικούκης,Λαρεντζάκης.Φ, Λαρεντζάκης.Ι(Γαρδεράκης 54’)Κούτση, Ηλιου, Γονίδης.Ν(Φιλιππαίος 44’)