Κυριακή, 18 Αύγουστος, 2019
Αρχική / Basketball / To πρόγραμμα του Ολυμπιακού και του Παναθηναϊκού στην EuroLeague

To πρόγραμμα του Ολυμπιακού και του Παναθηναϊκού στην EuroLeague

To πρόγραμμα του Ολυμπιακού και του Παναθηναϊκού στην EuroLeague

Έγινε η κλήρωση των Αγώνων της Euroleague στο μπάσκετ και  η σειρά των αντιπάλων που θα παίξουν  ο Ολυμπιακός και ο Πανναθηναϊκός.

Σύμφωνα με το πρόγραμμα την 12η Αγωνιστική 6 Δεκεμβρίου θα παίξουν μεταξύ τους οι δυο Ελληνικές ομάδες στο ΟΑΚΑ και στις 3 Μαρτίου στα πλαίσια της 27ης Αγωνιστική θα διεξαχθεί ο επαναληπτικός στο ΣΕΦ.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ

1η αγωνιστική (3/10): Βιλερμπάν – Ολυμπιακός

2η αγωνιστική (11/10): Ολυμπιακός – Βαλένθια

3η αγωνιστική (18/10): Ολυμπιακός – Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης

4η αγωνιστική (25/10): Μπασκόνια – Ολυμπιακός

5η αγωνιστική (30/10): ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Ολυμπιακός

6η αγωνιστική (1/11): Ολυμπιακός – Μακάμπι Τελ Αβίβ

7η αγωνιστική (7/11): Ολυμπιακός – Αναντολού Εφές

8η αγωνιστική (15/11): Ολυμπιακός Ζάλγκιρις Κάουνας

9η αγωνιστική (19/11): Μπάγερν Μονάχου – Ολυμπιακός

10η αγωνιστική (21/11): Αλμπα Βερολίνου – Ολυμπιακός

11η αγωνιστική (29/11): Ολυμπιακός – Αρμάνι Μιλάνο

12η αγωνιστική (6/12): Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός

13η αγωνιστική (12/12): Ρεάλ Μαδρίτης – Ολυμπιακός

14η αγωνιστική (18/12): Ολυμπιακός – Χίμκι

15η αγωνιστική (20/12): Ερυθρός Αστέρας – Ολυμπιακός

16η αγωνιστική (22/12): Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός

17η αγωνιστική (2/1): Ολυμπιακός – Φενέρμπαχτσε

18η αγωνιστική (10/1): Βαλένθια – Ολυμπιακός

19η αγωνιστική (14/1): Ολυμπιακός – Αλμπα Βερολίνου

20η αγωνιστική (17/1): Ολυμπιακός – Μπάγερν Μονάχου

21η αγωνιστική (23/1): Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης – Ολυμπιακός

22η αγωνιστική (30/1): Ολυμπιακός – Μπασκόνια

23η αγωνιστική (4/2): Ζάλγκιρις Κάουνας – Ολυμπιακός

24η αγωνιστική (6/2): Ολυμπιακός – ΤΣΣΚΑ Μόσχας

25η αγωνιστική (20/2): Ολυμπιακός – Βιλερμπάν

26η αγωνιστική (27/2): Μακάμπι Τελ Αβίβ – Ολυμπιακός

27η αγωνιστική (3/3): Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός

28η αγωνιστική (6/3): Αναντολού Εφές – Ολυμπιακός

29η αγωνιστική (12/3): Αρμάνι Μιλάνο – Ολυμπιακός

30η αγωνιστική (20/3): Ολυμπιακός – Ρεάλ Μαδρίτης

31η αγωνιστική (24/3): Ολυμπιακός – Ερυθρός Αστέρας

32η αγωνιστική (27/3): Χίμκι – Ολυμπιακός

33η αγωνιστική (2/4): Φενέρμπαχτσε – Ολυμπιακός

34η αγωνιστική (9/4): Ολυμπιακός – Μπαρτσελόνα

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ

 

1η αγωνιστική (4/10): Παναθηναϊκός – Ερυθρός Αστέρας

2η αγωνιστική (10/10): Βιλερμπάν – Παναθηναϊκός

3η αγωνιστική (17/10): Παναθηναϊκός – Αρμάνια Μιλάνο

4η αγωνιστική (24/10): Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης – Παναθηναϊκός

5η αγωνιστική (29/10): Χίμκι – Παναθηναϊκός

6η αγωνιστική (31/10): Παναθηναϊκός – Αναντολού Εφές

7η αγωνιστική (8/11): Παναθηναϊκός – Βαλένθια

8η αγωνιστική (14/11): Παναθηναϊκός – Άλμπα Βερολίνου

9η αγωνιστική (19/11): Ζάλγκιρις Κάουνας – Παναθηναϊκός

10η αγωνιστική (22/11): Μπάγερν Μονάχου – Παναθηναϊκός

11η αγωνιστική (28/11): Παναθηναϊκός – Μπασκόνια

12η αγωνιστική (6/12): Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός

13η αγωνιστική (13/12): Μπαρτσελόνα – Παναθηναϊκός

14η αγωνιστική (17/12): Παναθηναϊκός – Φενέρμπαχτσε

15η αγωνιστική (19/12): Μακάμπι Τελ Αβίβ – Παναθηναϊκός

16η αγωνιστική (26/12): Παναθηναϊκός – Ρεάλ Μαδρίτης

17η αγωνιστική (2/1): ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Παναθηναϊκός

18η αγωνιστική (9/1): Αρμάνι Μιλάνο – Παναθηναϊκός

19η αγωνιστική (15/1): Παναθηναϊκός – Μπάγερν Μονάχου

20η αγωνιστική (17/1): Παναθηναϊκός – Ζάλγκιρις

21η αγωνιστική (24/1): Παναθηναϊκός – Βιλερμπάν

22η αγωνιστική (31/1): Βαλένθια – Παναθηναϊκός

23η αγωνιστική (5/2): Ερυθρός Αστέρας – Παναθηναϊκός

24η αγωνιστική (7/2): Παναθηναϊκός – Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης

25η αγωνιστική (21/2): Παναθηναϊκός – Μπαρτσελόνα

26η αγωνιστική (28/2): Ρεάλ Μαδρίτης – Παναθηναϊκός

27η αγωνιστική (3/3): Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός

28η αγωνιστική (5/3): Παναθηναϊκός – ΤΣΣΚΑ Μόσχας

29η αγωνιστική (13/3): Φενέρμπαχτσε – Παναθηναϊκός

30η αγωνιστική (19/3): Άλμπα Βερολίνου – Παναθηναϊκός

31η αγωνιστική (25/3): Παναθηναϊκός – Χίμκι

32η αγωνιστική (27/3): Αναντολού Εφές – Παναθηναϊκός

33η αγωνιστική (3/4): Παναθηναϊκός – Μακάμπι Τελ Αβίβ

34η αγωνιστική (10/4): Μπασκόνια – Παναθηναϊκός

Σχετικά με SPORTCYCLADES24

Το sportcyclades24 αποτελείται από μια Κυκλαδίτικη παρέα δημοσιογράφων με στόχο να προβάλλει τον αθλητισμό στις Κυκλάδες, χωρίς σκοπιμότητες, χωρίς εξαρτήσεις και παρεμβάσεις από τρίτους, που πολλές φορές προκαλούν την αλλοίωση της πραγματικής είδησης. Αλλάζουμε την αθλητική δημοσιογραφία, δίνουμε την "μπάλα" στις ομάδες και στους αληθινούς πρωταγωνιστές.

Check Also

Αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας 14/8/2019

Αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας 14/8/2019 Ο αγώνας του Ατρομήτου με την Λέγκια Βαρσοβίας αποσπά το …

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.

Shares